Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 16 Mart 2017 Perşembe 0:04 de eklendi

Mutfak fayans modelleri

fayans modelleri

Mutfak dekorasyonunda fayans seçimi oldukça önemlidir. Bu yazımızda mutfak fayans modelleri

Kendi yemeğini yapabilen ya da yapmaya çalışan herkesin günde en az 2 saati mutfakta geçiyor.  Durum böyle olunca  mutfak fayansları modelleri  dekorasyonu güzel olan bir mutfakta vakit geçirmeyi kim istemez? Mutfakta gerek sağlığa uygunluk açısından gerekse dekoratif amaçla genelde fayans döşeme tercih edilir. Fayans, Fransızca kökenli bir kelimedir. İçerisinde kil, kalker gibi maddelerin belirli bir orana göre karıştırılmış olup, alacağı şeklin kalıbına göre şekillendirilir. Özel fırınlarda 900°C’ yi aşan bir sıcaklıkta pişirildikten sonra sırlama denilen işlemden geçer ve akabinde 1100°C’ de tekrar pişirilir, böylece bir yüzeyinin sırlı yani pütürsüz diğer yüzeyinin pütürlü olması sağlanır.

Eskiden tek renk seçeneği olarak beyaz renkten oluşan ve standart boyutlardaki  mutfak fayansların yerini şimdilerde ise daha küçük, farklı boyutlarda ve rengârenk olanları aldı. Bu aralar en çok ilgi gören fayanslar ise desenli olanlardır. Her tarza ve keseye uygun, farklı ve ekonomik ürün yelpazesi ile mutfağınıza enerji katmanıza yardımcı olmaktadır. Çini desenli, patchwork desenli, mozaik desenli envai çeşitleriyle ve farklı renk seçenekleriyle de 2017’de mutfakların vazgeçilmezi olacak gibi duruyor.

Mutfakta en çok giriş, tezgâh arkası kısımda kullanılan bu modeller, mutfağa renk katarken kullanıcılar tarafından zemin ve duvarlarda kullanılması renk curcunası yaratacağı yargısı oluşturuyor. Elbette bu, açık uçlu bir detay olup zevkler ve renkler tartışılmaz diyerek yazımızı sonlandırıyoruz.

Benzer Yazılar

Mutfak Fayans Modelleri
Kapı Modelleri 

Bu içerik 157 kez okundu

Etiketler: fayans modelleri,mutfak fayans modelleri,fayans modelleri 2017,fayans

Bu içeriği ekleyen site : evdekorasyonmodasi.com/