Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 25 Ocak 2012 Çarşamba 21:50 de eklendi

Güngören'de Çocukların Paten Keyfi

Güngören'de Çocukların Paten Keyfi

Güngörenli çocuklar buz pateniyle kışın keyfini çıkarıyor.

Güngören Belediyesi'nin kurduğu buz pateni pisti, kış özlemi çeken çocukların yeni eğlence mekanı oldu. Yarı yıl tatilini belediyenin ücretsiz hizmet veren buz pateni pistinde değerlendiren öğrenciler kışın ve buzun keyfini doyasıya yaşıyor.

Güngören Belediyesi’nin, kurduğu yapay buz pateni pistiyle çocuklar, yarı yıl tatilini Uludağ’a ya da Kartepe’ye gitmeye gerek kalmadan doyasıya çıkarıyor. Pistin Nisan ayı sonuna kadar hizmet vereceğini dile getiren Güngören Belediye Başkanı Ş. Yücel Karaman, "İlçemizde iki noktada buz pisti kurduk. Amacımız uzman eğitimcilerimizle birlikte çocuklarımızın, karın değil ama buzun keyfini çıkarmasını istedik. İstanbul’a kar bir türlü yağmak bilmedi. Kış ayının ortasındayız ve çocuklarımız kışın keyfini çıkaramıyor. Hem çocuklarımızı mutlu etmek hem de onlara özgüven kazandırmak için böyle bir projeye imza atmak istedik.  Projelerimiz sadece buz pateniyle sınırlı değil, ilköğretim çağındaki çocuklarımız yüzme öğrensin diye hem cep hem de kapalı yüzme havuzları yaptık" diye konuştu.

Yaklaşık 600 metrekarelik pistte, -30 dereceye kadar buz üretebilen soğutma sistemi kullanılıyor. 10 santimetre yüksekliğindeki buz zemini, çocukların paten kaymasını kolaylaştırıyor. Aynı anda 60 kişinin kayabildiği pistte günlük 750 ila 1000 kişiye ücretsiz buz pateni yapma imkanı sağlanıyor.
Sabah 10.00'dan akşam 17.00'ye kadar 7 yaş ve üzeri herkes bu hizmetten yararlanabiliyor. 
Eğitimciler çocuklara patenle ayakta durma, denge sağlama ve kayma gibi temel beceriler kazandırıyor. Bir gün içinde kaymayı öğrenen çocuklar, eğitmenler olmadan kendi başına rahatça buzun keyfini çıkarıyor.

Bu içerik 1972 kez okundu

İçeriğin Orjinal Hali
http://www.yerelses.net/haber-4018-Cocuklarin-paten-keyfi.html

Etiketler: güngören haberleri,buz pateni,tatil,yücel karaman

Bu içeriği ekleyen site : yerelses.net/