Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 02 Mart 2017 Perşembe 17:21 de eklendi

Erkegin Orgazmı yani Boşalma Nedir ?

Erkekte Orgazm ve Boşalma !

Erkekte Orgazm ve Boşalma !
Erkeğin orgazmı: Meninin erkeğin cinsel organından fışkırmasına, yani bu fiziksel olaya boşalma denir. Orgazm ise erkeğin bu boşalma sırasında duyduğuna denir.

Genelde her ikisi aynı anda olur. Yani erkek bir dizi güçlü kas kasılması ile meniyi fışkırtırken (ejakulasyon) aynı zamanda cinsel uyarımın oluşturduğu cinsel zevkin doruklaştığı orgazm duygusunu yaşar. Genellikle bu fiziksel ve duygusal olay aynı anda olur.

Erkek cinselliği ile çok eskiden beri yaygın olan görüşe göre, erkek boşalırken orgazm olur veya orgazma ulaşılınca boşalır.
Daha yeni görüşlere göre, boşalma ve erkeğin orgazmını iki ayrı olgu olarak incelemenin daha gerçekçi olacağını savunanlar var.
Çünkü erkeğin mastürbasyonda veya cinsel veya cinsel birleşmede bazen meniyi fışkırtıp boşalttığı halde, duygusal olarak orgazmı yaşamadığını, bazen boşalmadan da orgazmlar yaşayabildiğini ileri sürmektedirler.
Penis Sertleşir ve Boşalmaya Hazır
Erkekte cinsel uyarımın belirtisi çok açıktır. Penis sertleşir ve dikilir. Cinsel uyarılma başlar başlamaz penise giden kan miktarı artar. Penisin üç ayrı bölgesinde bulunan süngerimsi doku kanla dolar. Bu bölgeye kan akımının hücumu fiziksel olarak penisin sertleşip dikilmesine yol açar.

Bu sertleşme sırasında bazı damarların kasılması sonucu penise gelip toplanmış kanın tekrar vücuda dönmesine engel olur. Bu sayede penis sert ve dik kalır.Ancak meninin boşalmasından sonra penisin yavaş yavaş sertliği kaybolur ve eski yumuşak haline döner.

Bu içerik 75 kez okundu

İçeriğin Orjinal Hali
http://www.saglikhastalik.com/erkegin-orgazmi-yani-bosalma-nedir/

Etiketler: orgazm,erkekte boşalma,mastürbasyon,cinsel,cinsellik,cinsel sağlık

Bu içeriği ekleyen site : saglikhastalik.com