Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 22 Mayıs 2017 Pazartesi 0:31 de eklendi

Kitap Okumanın Muazzam Faydaları Var ! (Bilimsel Araştırma)

Kitap okumanın faydaları saymakla bitmez.Bunlardan bazıları kelime dağarcığınız gelişir...

Kitap okumanın faydaları saymakla bitmez.Bunlardan bazıları kelime dağarcığınız gelişir,yeni bilgiler edinir,hızlı düşünür,hayal gücünüz genişler ve olaylara farklı açılardan bakmayı öğrenirsiniz.Kişisel gelişim için de kitap okumanın önemi büyüktür.Durum böyleyken bilim insanları kitap okumanın faydaları nelerdir? sorusunun cevabını bulmak için bilimsel araştırma yapmışlar.

İngiltere'de Kingston Üniversitesi'nden bilim insanları kitap okumanın faydaları hakkında bilimsel bir araştırma yaptılar.Bilimsel araştırmanın sonuçlar kitap okumanın yararlarını bir kez daha ortaya çıkardı.

İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Kingston Üniversitesi'nden bir grup bilim insanı kitap okumanın insanlar üzerindeki etkilerine ulaştıkları bilimsel araştırmalarının sonuçlarını yayınladı.

Araştırma 123 katılımcı ile yapıldı.Çalışmanın sonuçlarına göre kitap okumak insanın sosyal ortamlara daha kolay uyum sağlamasını sağlıyor.Nedeni olarak ise kitap okumanın insanlarda empati duygusunu  kuvvetlendirmesi gösteriliyor.Sonuçlara göre kitap okuyan insanlar televizyon izleyenlere göre daha arkadaş canlısı.

Bilim insanları Brigthon'da  British Psychological Society Conference'ta  yaptıkları açıklamada: düzenli kitap okuyanlarda  pozitif davranışlara daha çok rastlandığını belirtti. Araştımada kitap türlerinin etkisi de ele alındı.Bilim insanlarının yaptıkları açıklamaya göre komedi türünde kitap okuyanlar daha pozitif davranışlar sergiliyor.

Bilimsel araştırmalar da  kitap okumanın faydalarını kanıtlamış..Hal böyleyken neden kitap okumuyoruz?Bu konuda sizin görüşleriniz neler?

Bu içerik 193 kez okundu

İçeriğin Orjinal Hali
http://www.muhendisokur.com/2017/05/kitap-okumanin-muazzam-faydalari-var.html

Etiketler: kitap okumanın faydaları,kitap okumak

Bu içeriği ekleyen site : muhendisokur.com/