Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 16 Aralık 2011 Cuma 20:57 de eklendi

Çevre Duyarlılığı Tiyatro ile Anlatıldı

Çevre Duyarlılığı Tiyatro ile Anlatıldı

“Temiz Çevre, Temiz Hayat” konulu tiyatro oyunu ikinci kez öğrencilerle buluştu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocaeli Bölge Tiyatrosu’na hazırlatılan ve Kartepe Belediyesi’nin katkılarıyla sergilenen “Temiz Çevre, Temiz Hayat” konulu tiyatro oyunu ikinci kez öğrencilerle buluştu. İki oturum halinde 700 öğrenci Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde sahnelen oyun ile çevre bilinci konusunda bilgilendirildi.

İlköğretim çağındaki çocuklara çevre duyarlılığını anlatarak geri dönüşüme dikkat çekmek amacıyla “Temiz Çevre, Temiz Hayat” konulu tiyatro oyunu Kartepe’de ikinci kez sahnelendi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’ndeki tiyatro oyununu Balaban, Şirinsulhiye, Karatepe Köyü, Nusretiye, Eşme, Sarımeşe ve 17 Ağustops İlköğretim Okulu’ndan toplam 700 öğrenci ilgiyle izledi.

İlköğretim çağındaki çocuklara çevre duyarlılığı sağlayarak geri dönüşebilir atıkların kazanılması bilincinin aşılandığı çocuk oyununu Kartepe Belediyesi Başkan Vekili Tacettin Akyol, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Bülbül, Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü İlknur Şakar da öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Çocuklara çevre bilincinin aşılandığı oyununda temiz bir çevrede yaşamak için yapılması gereken konular skeçler eşliğinde aktarıldı. Oyunda geri dönüşümün önemi anlatılırken bitkisel yağlar başta olmak üzere atıkların geri kazanılması için yapılması gerekenler eğlenceli şekilde sahnelendi. Çevreye zarar veren atıkların toplanması ve geri kazanılması konusunda bilinçlendirildi.

Bu içerik 2586 kez okundu

İçeriğin Orjinal Hali
http://www.yerelses.net/haber-3231-Cevre-duyarliligi-tiyatro-ile-anlatildi.html

Etiketler: kartepe haberleri,çevre duyarlılığı,tiyatro

Bu içeriği ekleyen site : yerelses.net/