Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 14 Haziran 2017 Çarşamba 11:36 de eklendi

Google Plus ve SEO İlişkisi

Google Plus ve SEO arasında nasıl bir ilişki olabilir? Detaylı bilgileri bu yazımda bulabilirsiniz..

Bildiğimiz gibi Google Plus   500 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Durum böyle olunca Google Plus ve SEO ayrı bir önem kazanmış oluyor.  Bu duruma göre diğer sosyal ağlar Facebook, Twitter gibi büyük bir rakip kazanmış oluyor. Google'un her sisteminde olduğu gibi bu sosyal platformunda da bir analiz yöntemi  olduğunu herkes düşünüyor. En büyük tahmin ise bu sistem için  Authorrank algoritmasının  kullanıldığı yönünde.

SEO ve Doğallık konusuna daha önceki yazılarımda değinmiştim. Yazıya ulaşmak için buraya tıkla.

SEO açısından sosyal medyanın önemi herkesçe kabul ediliyor. Hal böyle olunca artık tüm sosyal mecralar SEO açısından ayrı ayrı önem kazanıyor. Google Plus bu değerlendirme kapsamında oldukça önemli bir yere sahip. Neden? Çünkü bir dev markanın ürünü... Google her ne kadar ayrıcalık yapmıyor denilse de kendi ürünleri için ayrıcalık yaptığını düşünüyorum.

Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımların SEO açısından önemli olduğunu biliyoruz. Bunların arasında ise Plus için ayrı bir başlık açmak gerekir. Neden Peki?

Google Plus ve SEO İçin Kullanımı

Bunun için ilk işimiz bir Google Plus sayfası oluşturmaktır. Önce bir gmail hesabımızın olması gerekir. Eğer yoksa  plus.google.com  sayfasına gidin. Daha sonra aşağıdaki gibi görüntü karşınıza çıkacak.

(Resimle yazının orjinalin de mevcuttur)

Bu ekranda ise hesabımız olmadığını ve yeni hesap oluşturacağımızı düşünerek alt kısımdaki mavi yazı ile yazılmış "hesap oluştur" yazısına tıklayın. Karşımıza aşağıdaki ekran gelecek.

(Resimle yazının orjinalin de mevcuttur)

Karşımıza çıkan formumuzu doğru şekilde eksiksiz dolduruyoruz ve yeni hesabımızı açıyoruz. Bundan sonra yeni hesabımızı açmış oluyor ve şimdi de hesap açımından sonra yapmamız gerekenlere bakalım.

Çevrenizi Geliştirin

Sayfanızı ekranda çıkan yönergelere göre açtınız. Şimdi sıra geldi çevre oluşturma kısmına. Öncelikle web sitenizi sayfanıza bağlayalım. Bu sayede siteniz ile alakalı bir arama yapıldığında Google Plus resminiz ile beraber görüntülenir. Tabi ki bunun için farklı yollar olduğunu belirtelim ve ilerleyen günlerde bu konu üzerinde de yazılarımı paylaşacağım.

Bu şekilde bağlantı kurulduğu zaman resimli olarak aramalarda çıkmanız sitenizin tıklanma oranının resimsizlere göre %150 daha fazla olduğunu bilin. Buna göre belki şu sonuca varabiliriz : Birinci sırada olmasanız bile resimli bir link daha cazip geldiğinden tıklanma oranınız daha fazla olacak. Bunun sonucunda ise ilk sıra size daha yakınlaşacak diyebilirim.

Sık Sık Paylaşım Yapın

Yukarıdaki aşamaları yaptıktan sonra zamanla kişilerin sizi çevrelerim kısmına eklediklerini göreceksiniz. Bununla beraber sık sık paylaşım yapmak oldukça önemlidir. Sizi takip edenler paylaştığınız konuların faydalı olduğunu düşündüklerinde paylaşacaklardır. Bu sayede sizin reklamınızı yapmış olurlar. Bunun için tabi ki her an ayrı ayrı giriş yapmak zorunda değilsiniz. Bunun en kolay yolu ise aktif olarak kullandığınız hesapları birbirine bağlamaktır. Bu sayede bir hesapta paylaştığınız otomatik olarak diğer hesaplarda da paylaşılacaktır.

SONUÇ

Bu yazımda size temel olarak Google Plus sayfa açma ve SEO açısından önemi hakkında bilgi verdim. Konunun anlaşılması bakımından son olarak bir örnekle Google Plus'ın neden önemli olduğunu anlatacağım.

Mesela bir konu üzerine iş sahibisiniz. İşiniz ile ilgili kişi veya firmaları sayfanızdaki çevreler kısmına ekliyorsunuz. Anahtar kelimeniz ise işiniz ile ilgili kelimeler olsun. Bu kelimeleri kullanarak 1500 kişiyi çevrenize ekliyorsunuz. Bu eklediniz 1500 kişinin üçte biride sizi eklesin yani 500 kişi sizi çevrelerine eklemiş oldu. Bunun sonucunda ise içeriklerinize, hizmetlerinize veya etkinliklerinize ulaşacak yeni kişilere ulaşmış olacaksınız. Ayrıca bu 500 kişinin sizin paylaşımlarınızı paylaştıklarını düşünürsek çok güzel şekilde geri dönüş almış olacaksınız.

SEO konusunda Google ürünlerinin önemini kimse inkar edemez. Plus sayfanızı kullanarak ve iyi bir analiz yaparak güzel bir sonuç almak imkansız değil.

  Yazının Orjinali : www.aliarior.com/google-plus-seo/

Bu içerik 72 kez okundu

Etiketler: google plus ve seo,seo

Bu içeriği ekleyen site : aliarior.com/misafir-yazarlik/