Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 01 Haziran 2016 Çarşamba 12:37 de eklendi

Kız Bebek Örgü Hırka-Pantolon Takımı Tarifi

Kız Bebek Örgü Hırka-Pantolon Takımı Tarifi

Kız Bebek Örgü Hırka-Pantolon Takımı Tarifi için gerekli olan

  Kız Bebek Örgü Hırka-Pantolon Takımı Tarifi için gerekli olan

Malzemeler:

  Renk K352 bir x100gr – renk  H194 2x100gr

5 numara şiş tek kat ip

Yapılışı

Kız Bebek Örgü Hırka-Pantolon Takımı Tarifi

HIRKA:  34 ilmekle başlayıp 2 cm bir aykırı bir düz fantezi lastik örün ( bir aykırı, bir düz ilmeği şişin arkasına batarak örün ) . Yaka kenarları amaçlı 5 ilmeği fantezi lastik örerken , olan ilmekleri düz örün ve arttırmaya başlayın . Sırasıyla her ön sırada +43 , +43 , +60 , +12 , +21 , +30 ilmek ek edince şişte toplamında 243 ilmek olacak ( aşağı yukarı 12 cm düz örmüş oluyorsunuz ) . Aşağıda bulunan çizimdeki ajur modelini örmeye başlarken , aynı zamanda kollar amaçlı 33’er ilmeği farklı tek şişte bekletin . Bedeni 19 cm örerken , yaka kenarlarında 5 ilmek fantezi lastikten sonraki 6 ilmeği düz örün . Ajur modeli bittikten ardından 2 cm fantezi lastik ile bitirin .

KOL:  Şişte beklettiğiniz 33 ilmekle ajur modelini örmeye başlayın . 16 cm ördükten ardından 2 cm fantezi lastik ile bitirin .

VOLANLAR:  bir . volan amaçlı yaka lastiğinin bitiminden 88 ilmek çıkarın . Toplamında 6 sıra örerken her sırada arttırarak 232 ilmeğe civarı çıkın ( nihai sıralarda daha çok arttırılır. ) . 2 . volan amaçlı ise ajurun başlamasından 255 ilmek çıkarıp 6 sıra örerken , her sırada arttırarak toplamında 400 ilmeğe çıkın ( nihai sıralarda daha çok arttırılır) .

Kız Bebek Örgü Hırka-Pantolon Takımı Tarifi

PANTOLON:26 ilmekle başlayıp 2 cm fantezi lastik örün . Ajur uyguladıktan ardından ağa civarı düz örerken toplamında 5 ilmek arttırılır . 25 cm olunca 2 paçayı aynı şişe alıp 16 cm daha örün ve 2 cm fantezi lastik ile bitirin .

Bu içerik 3544 kez okundu

İçeriğin Orjinal Hali
http://www.orgumodelisleri.com/kiz-bebek-orgu-hirka-pantolon-takimi-tarifi/

Etiketler: Kız Bebek Örgü Hırka-Pantolon Takımı Tarifi,Kız Bebek Örgü Hırka-Pantolon Takımı,Kız Bebek Örgü Hırka-Pantolon Takımı Tarifi

Bu içeriği ekleyen site : orgumodelisleri.com