Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 10 Mart 2017 Cuma 23:45 de eklendi

Öğrenmeyi kolaylaştıran besinler

Öğrenmeyi kolaylaştıran besinler

Uzman Diyetisyen Nesrin Eriş, öğrenme konusunda avantaj sağlayacak besinleri bir araya getirdi.

Uzman Diyetisyen Nesrin Eriş, öğrenme konusunda avantaj sağlayacak besinleri bir araya getirdi. Toplum vücut kitlemizin ağırlık olarak yüzde 2-3 arasını teşkil eden beynimiz, enerji kullanımının ise neredeyse % 30’unu kapsıyor.

Beynimiz, öğrenme kolaylığını sağlama noktasında besin takviyesi sağlandığı taktirde ciddi anlamda yol alabileceğimiz bir merkezimiz. Peki beynimizi geliştirmek için, zihnimize katkı sağlayacak besinlerle fark yaratmak için glikozun ön planda olduğu bir besin seçimi yaratılmalıdır.

Öğrenme kolaylığı için dengeli beslenme şart

Beynimiz için glikoz ağırlıklı tüketim önemlidir, ancak bundan da önemlisi dengeli beslenmeye azami şekilde dikkat etmekten geçiyor. Besin grubunun beş temel öğesini, dikkatli bir şekilde tüketerek zihin gelişimini maksimum noktaya çıkarabilirsiniz. Günümüzde okulu ile problemli, öğrenme zorluğu çeken birçok kişi için dengeli beslenmenin önemini, uzman diyetisyen Nesrin Eriş’in tavsiyeleri bir kere daha ortaya koyuyor.

B vitaminine dikkat

Elbette ki tüm vitaminlerin, minerallerin faydası mevcuttur. Ancak B vitamini, diğerleri ile karşılaştırırsak zihin gelişimi için oldukça önemlidir.

Bu içerik 62 kez okundu

İçeriğin Orjinal Hali
https://www.birdakka.net/ogrenmeyi-kolaylastiran-besinler/

Etiketler: Öğrenmeyi kolaylaştıran besinler

Bu içeriği ekleyen site : kaangumus.com.tr