Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 29 Eylül 2010 Çarşamba 22:32 de eklendi, 2 kere paylaşıldı

Sağlık en büyük zenginliktir

Çok sık tekrar eden bazı hastalıklardan mı şikayetçisiniz. Yoksa bir türlü peşinizi bırakmayan ağrıl

  Eğer sağlığınız yerinde değilse hayattan keyif alabilir misiniz? Para veya aşk sizi mutlu edebilir mi? Sürekli baş ağrısı çekerken arkadaşınızla veya eşinizle güzel bir film seyretmek hoşunuza gider mi? Ya da şiddetli bir bel ağrısı içinde kıvranırken canınız dışarı çıkıp dolaşmak ister mi?

Tabi ki hayır. Sağlıklı olduğumuz zaman hayatın diğer tatlarını hissedebiliriz. Kısacası her şeyin başı “sağlık”.

Çok sık tekrar eden bazı hastalıklardan mı şikayetçisiniz. Yoksa bir türlü peşinizi bırakmayan ağrılardan mı kurtulamıyor musunuz. Sinirsel bazı gerginlikleriniz, aldığınız tüm ilaçlara rağmen devam mı ediyor? O zaman yaşadığınız mekanın chi akışını kontrol etmenizde (veya bir feng shui  uzmanına kontrol ettirmenizde) fayda var.

Feng Shui evde yaşayanların sağlığını olumlu veya olumsuz olarak etkiler. İyi bir chi akışı evde oturanlara iyi bir sağlık getirir.

Öncelikle evinizin giriş kapısına odaklanın. Kapının karşısında veya çaprazında köşeli sivri mobilyalar sizi karşılıyor mu? Kapıdan girer girmez sert bir kolonla mı karşılaşıyorsunuz? Yoksa ayakkabı dolabınızın köşesi sivri bir ok gibi sizi mi hedef almış. Böyle bir durum söz konusu ise sivri bölgeyi kapatacak şekilde bir bitki yerleştirmenizi ve o bölümü kamufle etmenizi önereceğim.

Bununla birlikte ana yatak odasının yeri önemlidir. Yatak odanızın doğum tarihinize göre belirlenen ming guanıza göre olumlu yönlerinizden (Tien yi) / sağlık yönünüzde olması uygundur. Yatak başınızın da sağlık yönünüze doğru dayalı olmasında fayda var. Yatak başınızın bir kirişin altında olmamasına, yatağınızın bir wc ile karşılıklı olmamasına özen gösterin. Odanız böyle bir durumda ise, wc’nin kapısının sürekli kapalı olması gerekir. Kirişin altında uyuyorsanız, bu kirişleri kapatacak şekilde asma tavan yaptırabilirsiniz. Veya iki adet bambu flüt asabilirsiniz.

Yatak odanızın temizliğine her zamankinden daha dikkat etmelisiniz. Odanın tertipli olması, özellikle dolap içlerinin düzenli olması önemlidir.

Ayrıca mutfağınızdaki ocağın yeri de çok önemlidir. Daha olumlu sağlık enerjisini harekete geçirmesi için ocağınızı da (tien yi) yönüne yerleştirin. Yemek pişirirken kapıdan gireni rahatlıkla görebileceğiniz bir pozisyonda çalışın. Hatta uzmanınızdan feng shui ile yemek pişirmenin püf noktalarını öğrenin. Sağlığınıza katkısını fark edeceksiniz.

Feng Shui hayatın her alanında uygulanan ve bir hayat felsefesi haline getirildiğinde büyük yararlar sağlayan bir bilimdir. 

Sağlıklı günler diliyorum.

Dilek Demirci

Feng Shui Danışmanı

www.fengshuiankara.com

Bu içerik 1681 kez okundu

Etiketler: sağlık,Yaşam,Keyif,huzur,hastalık,ilaç,yatak,dinlenme

Bu içeriği ekleyen site : fengshuiankara.com