Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 28 Mart 2017 Salı 12:02 de eklendi

Yüzünüzde Sivilce Oluşumunu Azaltmak İçin Doğal Yöntemler

Sivilce sakal köklerinin çevresinde bulunan yağ bezeleri tarafından üretilen yağların ...

Sivilce sakal köklerinin çevresinde bulunan yağ bezeleri tarafından üretilen yağların fazla miktarda üretilmesi durumunda oluşur. Çok fazla sivilce beyaz uçlu yada siyah nokta şeklindeki lezyonlar tahrişe ve iltihaplanmaya yol açabilir.

Sivilce çıkmasını tamamen durdurmak pek mümkün olmasa da, vücudun ürettiği yağı azaltarak sivilce oluşumunu da azaltabiliriz. Vücudumuzun ürettiği bu yağlar, cildin dokusunu korumakla birlikte yaşlanmayı önleyici bir etkisi olur

Vücudumuzun sivilce üretimini azaltabilmek için bazı doğal yöntemler

Yüzünüzdeki aşırı yağlardan kurtulmak için hafif bir yüz temizleyici ile günde üç kez yüzünüzü güzelce temizleyip kurulayın. Ayrıca sivilcelerin yoğun olduğu bölgelere haftada 2-3 kez peeling yapın.

Tıkanmış gözenekleri açmak için  yüz toneri  kullanın, cildiniz rahat bir nefes alsın.

Zederçal  da yağ bezelerinin bulunduğu bölgedeki yağlanmayı azaltabilir. Zerdeçalın üzerine birkaç damla limon suyu damlatalım kıvam alıncaya kadar azar azar su ekleyerek macun şekline getirelim. Akne çok olan bölgeye bu macunu sürerek 15 dk. bekledikten sonra ılık su ile yıkayalım.

A Vitamini  bağışıklık sistemi, sağlıklı cilt ve iyi görmek için gerekli olan temel bir vitamindir. AKne tedavisinde kullanılan  A Vitamini bulunan besinler  patates, süt ve süt ürünleri, koyu yeşil yapraklı sebzeler, kuru kayısı, kavun, domates, kabak, yumurta, mango ve havuç.

Kozmetik tedavileri  deneyebilirsiniz, uzman kişiler tarafından radyo frekansı ile büyük sivilce oluşumunu sınırlayabilirsiniz.

Süt ürünü, yağılı abur cuburlardan mümkün olduğunda kaçının. Bunun yerine taze sebze ve meyve tüketmeye çalışın.

Bu içerik 86 kez okundu

Etiketler: sivilce nasıl geçer,sivilce izleri nasıl geçer

Bu içeriği ekleyen site : kacaylik.com