Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 13 Mayıs 2010 Perşembe 11:50 de eklendi, 49 kere paylaşıldı

Feneri Çin'e getiremedi, Liverpool'u satın alıyor

Fenerbahçe'yi Çin'e davet eden ünlü Çin iş adamı, Liverpool'a servet ödemeye hazır.

 

Çin Pirelli Premier ligi ekiplerinden Shanghai Shenhua‘nın başkanı Zhu Jun, İngiltere Premier lig ekibi Liverpool’u satın almaya talip oldu. Zhu Jun, daha önce Fenerbahçe’yi Çin’e davet etmişti.

Fenerbahçe’yi Çin’e davet etmişti

Çin Premier liginin iddialı ekiplerinden biri olan Shanghai Shenhua, 2009 sezonu öncesi Antalya’da kamp yapmıştı. Fenerbahçe – Eskişehir spor maçını izlemek için Antalya’dan İstanbul’a gelen Shenhua yönetimi, Aziz Yıldırım ile görüşmüşlerdi. Shenhua yönetimi, Fenerbahçe’yi Temmuz ayında (2009) Shanghay’a davet etmiş ve sarı lacivertli kanattan olumlu yanıt almışlardı. Bu haber Çin’deki Fenerbahçelileri heyecanlandırmıştı, uzun süre Çin’deki Fenerbahçelilerin gruplarında bu haber konuşulmuştu. Bilmediğimiz neden ya da nedenlerden dolayı Fenerbahçe Çin’e 2009 da gelmedi.

Liverpool’a çılgın teklif

Shanghai Shenhua’nın patronu Liverpool’a tam bir servet ödemeye hazır. Liverpool’u almayı çok isteyen Zhu Jun, Liverpool’a 800 milyon pound (1,82 milyar TL) ödemeye hazır.

Zhu Jun kimdir ?

1966 doğumlu olan Zhu Jun, Shanghaylı bir iş adamı. Sanghay Jiatong Üniversitesinden mezun olan Zhu Jun, 1993 yılında Amerika’ya çalışmak için gitti. Amerika’da emlak işleriyle uğraşan Zhu Jun, 500 bin dolarlık bir servet elde etti. 1999 yılında bu parayla HongKong’a dönen Zhu Jun GameNow.net i kurdu.  2002 yılında online oyun sektörüne giren, Zhu Jun’un firması, 2004 yılında NASDAQ da işlem görmeye başladı. 2005 yılında, “World of Warcraft” oyununu 3 milyon dolara Çin’e ithal etti.

2006 yılında futbol yatırımlarına giren Zhu Jun ilk olarak Shanghai Zhongbang kulübünün %90'ını 30 milyon RMB’ye (4,4 milyon $) satın aldı. Aynı yılın Mayıs ayında 35 milyon dolara Shanghay Liancheng’ı satın alarak Çin premier ligine adım attı. 2007 yılında iki kulüp birleşerek Shanghai Shenhua oldu.

Çin’in en büyük oyun firmasına sahip olan Zhu Jun şuan Liverpool’u satın alma hesapları yapıyor.

 

Bu içerik 66163 kez okundu

İçeriğin Orjinal Hali
http://www.cingunlugu.com/feneri-cine-getiremedi-liverpoolu-satin-aliyor/

Etiketler: fenerbahçe,çin,liverpool,shanghai shenhua,çin futbolu

Bu içeriği ekleyen site : cingunlugu.com