Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 21 Ocak 2017 Cumartesi 13:38 de eklendi

Bilgisayardan Başka Bir Cihaza Nasıl Bağlanılır ?

Bilgisayardan başka cihazlara bağlanarak dosya transferi ve uzaktan kontrolü elde edebiliriz.

Bilgisayardan başka bir cihaza bağlanmak için öncelikle bir programa ihtiyacınız vardır. Uzak masaüstü bağlantısı günümüzde pek fazla kullanılmadığı için ve bu bağlantılar sadece bilgisayarlar arasında olduğundan dolayı farklı farklı programlar türemişlerdir. Başka bir cihaza bağlanabilmek için programdan sonra sizlere lazım olan etkenler bir adet bilgisayar ve internet. Bu 2 si var ise başka bilgisayara ve cihaza bağlanmanız mümkündür. Tabi karşı tarafında sizdeki programın aynı olması şartıyla. İnternetin olmasının şartı ise programın internet sayesinde veri alış verişi yapmasından kaynaklanmaktadır.

Başka Cihaza Neden Bağlanılır ?
 
Başka bir cihaza bağlanma istediği çoğunlukla, arkadaşınız isteği üzerine bir ayar, sorun veya istek olabilir. Bir nevi arkadaşınızın derdine derman olmak için kullanılan bir sistemdir.  Ya da kendi bilgisayarınıza ve mobil cihazınıza programı indirerek de dışarıda iken mobil cihazınızdan bilgisayarınızı kontrol edebilirsiniz. Bu işlem çoğunlukla örneğin bilgisayarınıza bir program indiriyorsunuz veya güncelleme yapıyorsunuz bunun takibini mobil cihazınızdan sağlayabilirsiniz.
 
Program Nasıl Çalışır, Ne Görevi Yapar ?
 
Öncelikle önerdiğimiz ve en çok popüler olan program TeamViewer’i bilgisayarınıza yükleyiniz. İndirme linki'ni aşağıda ki ekten ulaşabilirsiniz. Sonrasında bağlanacağınız bilgisayardan almanız gereken bilgiler için arkadaşınıza programı yüklemesini söyleyin.
 
TeamViewer İndir me sayfasına gitmek için üzerine tıklayınız.
 
Programın kurulumunu başarı ile yaptıktan sonrasında ise karşıda ki cihaza bağlanmanız için sizin kendi cihazınızdan karşıda ki bilgisayarın ID ve Şifresini girmeniz gerekmektedir. Bu sayede karşıda ki cihaza bağlanarak kontrol tamamen sizin elinize geçmiş olur. Siz kontrolü ele alarak istediğiniz her işlemi karşı cihazda başarı ile gerçekleştirebilirsiniz.
 
TeamViewer hakkında ekran görüntüleri ve daha fazla bilgiye ulaşmak için yukarıda ki bağlantıya tıklayarak ulaştığınızda sadece TeamViewer her şeyi görüntüleyebilirsiniz.

Bu içerik 310 kez okundu

İçeriğin Orjinal Hali
http://webdunya.com/bilgisayardan-baska-bir-cihaza-nasil-baglanilir/

Etiketler: bilgisayardan bilgisayara bağlanma programı,bilgisayardan telefona bağlanma,bilgisayara uzaktan erişim nasıl yapılır,uzak masaüstü bağlantı programları,bilgisayardan başka cihaza bağlanma

Bu içeriği ekleyen site : webdunya.com/