Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 23 Ocak 2017 Pazartesi 17:18 de eklendi

Google Chrome Form Verileri Nasıl Silinir ?

Google Chrome otomatik olarak kaydetmiş olduğu form verileri nasıl silinir ?

Hepimiz az çok form verileri nedir biliyoruz. Ben yinede kısaca bir tanımlayacak olursam Google 'ın hem bizi takip etmek için hemde işimizi kolaylaştırması için yaptığı bir sistemdir ??. Siz bilgisayarınızdan telefonunuzdan Chrome tarayıcı üzerinden bir sosyal medya olsun bir alışveriş sitesi olsun siz kullanıcı adı, şifre, adres, kredi kartı bilgileri gibi alanları otomatik doldurarak bizim işimizi kolaylaştırmaya çalıştırdığı bir nevide bizi düşünceye sokan sistemdir.

Google Chrome 'da otomatik olarak oluşturulan form verileri, yada yanlış girdiğimiz mail adresini, şifreleri kaydetmesi sonucu hadi bunu da geçtik diyelim başka bir bilgisayardan giriş yaptığımız hesaplarımızı kaydetmesi sonucu ile karşı karşıya kalabiliriz.

Bilgisayarımızda en sıkıntı çektiğimiz nokta ise otomatik form verilerini kaydetmesi sonucunda başımıza gelmektedir. Bir kere bir hesabımıza yanlış mail adresi yada yanlış şifreyle giriş yaptığımızda bunu kaydederek diğer otomatik girmeye çalıştığımızda o şifreyi doldurması ile sonuçlanır. Kaydedilen bir veri vardır fakat bu veri yanlış veridir.

İster sadece o internet sitesinde ki otomatik doldurulan veriyi silebilir isterseniz de Google Chorome 'da bu zamana kadar kaydedilen tüm otomatik oluşturulmuş form verilerini silebilirsiniz.

Her ne kadar bize kolaylık sağlasa da bazı durumlarda bir o kadar dezavantaj sağlamaktadır. Bu yüzden her seferinde canımızı sıkan Google Chrome Otomatik Form Verileri Nasıl Silinir ?

Google Chrome Otomatik Form Verilerini Silmek

Google Chrome 'da başlangıçtan bu yana kadar ve yada sadece istediğiniz otomatik form doldurma verisi silebilmek için iki seçenek vardır. Bunlardan birincisi

Tüm form alanlarında ki otomatik oluşturulmuş form verilerini silmek : 

En sonunda ise "Tarama Verilerini Temizle" ye bastığınızda form verileriniz silinmiş olacaktır.

Kısa yol olarak "Ctrl+H" tuş kombinasyonuna bastığınızda sizi otomatik olarak geçmişinize yönlendirecektir. Güncellenen Google Chrome sayesinde geçmiş'iniz açıldığında sol tarafta yer alan "Tarama Verilerini Temizle" adlı seçeneğe tıklayarak yukarıda ki saymış olduğum son 3 maddeyi ardında uygulayınız. Bu sayede de ilk üç maddeyi kısa yoldan halletmiş oldunuz.

Belirli Otomatik Form Doldurma Verisi Silmek

"Şifreler ve Formlar" adlı başlığın altında yer alan "Otomatik Doldurma Ayarlarını Düzenleyin" ve "Şifreleri Yönet" adlı başlıklardan istediğiniz otomatik form doldurma verisini silebilirsiniz.

Bu içerik 343 kez okundu

İçeriğin Orjinal Hali
http://webdunya.com/google-chrome-form-verileri-nasil-silinir/

Etiketler: google otomatik doldurma ayarları,google chrome form verileri,google chrome form verilerini silme,chrome otomatik form doldurma silme

Bu içeriği ekleyen site : webdunya.com/