Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 20 Nisan 2017 Perşembe 23:01 de eklendi

İnstagram hakkında bilmeniz gerekenler

Sosyal medya platformlarının arasında çok önemli bir yer tutan instagram

Sosyal medya platformlarının arasında çok önemli bir yer tutan instagram, fotoğraf - video gibi medya içeriklerinin kolayca paylaşılması imkanını veren, eğlenceli ve renkli bir ortamdır. Bilgisayar üzerinden de kullanılan instagram, daha çok akıllı cep telefonları için geliştirilmiş bir uygulamadır.

Instagram Nasıl Açılır

Instagram uygulamasının kullanılması için, akıllı cep telefonları işletim sistemleri olan İOS'un içeriğinde bulunan İOS STORE ve Android içeriğinde bulunan, Google Play Store uygulamalarından kolayca cep telefonuna indirilir.  instagram açmak isteyen kişi, kullanıcı adı ve şifre belirlenerek, takip edilmek istenen kişiler kolayca bulunabilir. Fotoğraflar yahut videolar kullanıcılının tercihine göre paylaşılabilir.

Instagram Nasıl Dondurulur

Instagram hesabına sahip olan kullanıcıların, tamamen kendi tercihleriyle instagram hesabı dondurma kararı alınabilir.  instagram dondurma  için, ilk aşamada akıllı cep telefonlarında yüklü olan instagram profilinden çıkış yapılır. Bilgisayarlardan, yani web tarayıcısından instagram profiline kullanıcı adı ve şifre girerek hesaba giriş yapılır. Kullanıcı instagram hesabından kendi profiline gider ve yukarı tarafta bulunan profil düzenle butonuna tıklar.

Ekrana yeni gelen menüde, kişisel bilgilerin değiştirilebileceği ekranın sağ alt tarafında mavi renk ile belirli "Hesabımı geçici olarak kapat" butonuna tıklanır. Yeni gelen menüde, instagram hesabının neden kapatıldığı ile ilgili kullanıcı tercihini yapar.

İşlem güvenliği için yeniden şifre girilir ve hesap geçici olarak kapatılır.  instagram hesap silme  işlemi yine bilgisayar üzerinden giriş yapılarak, instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ bu linke girilir. Gelen menüde aynı işlem adımlarıyla sayfa yönlendirilerek, instagram hesabı kalıcı olarak silinebilir.

Bu içerik 346 kez okundu

Etiketler: instagram

Bu içeriği ekleyen site : kaangumus.com.tr