Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 12 Şubat 2017 Pazar 11:39 de eklendi

Windows 10 Ek Yerel Disk Nasıl Oluşturulur ?

Kimimiz bilgisayarına format atar iken menüden Yerel Disk D 'yi oluşturmayı unutmuş olabilir. Kimimi

Kimimiz bilgisayarına format atar iken menüden Yerel Disk D 'yi oluşturmayı unutmuş olabilir. Kimimiz ise belgelerini saklaya bileceği bir ek diskte isteyebilir.  Yerel Disk D  bilgisayarımızda olmadığı zaman bize çok büyük bir eksiklik gibi görünse de Yerel Disk D gibi bir çok disk oluşturabileceğimizi biliyor muydunuz ?

İşte tüm bu ve bu gibi sonuçlar için  Windows 10  Yerel Disk Nasıl Oluşturulur ?  adlı soruyu sormaktayız. Temel olarak çok basit olan bu işlem kesinlikle gözünüzü korkutmamalı. Bilgisayarımızdan halledeceğim 5-10 tık sonrasında yeni yerel diskine istediğimiz harf 'i atayarak sahip olabiliyoruz.

Dilerseniz de yer alan sabit diskiniz den alan bölerek bilgisayarınızda ki oyunları diğer dosyalarınız ile karışmaması için oluşturmuş olduğumuz bu diske yükleyebilirsiniz. Bu çoğu kullanıcı için varsayılan tercih olup bir çok kullanıcıyı dosyaları karıştırmaması için rahat ettiren bir metottur.

Her şey tamam disk ayırmayı hallettik diyelim peki disklerden alan ayırıp yeni  Yerel Disk  'ler  bile oluşturduk  ama bu oluşturmuş olduğumuz diskleri nasıl eski haline çevireceğiz ? Korkmayın korkmayın bu işlemde 4-5 tıklık işi var.

Sizler için oluşturmuş olduğumuz videomuzu seyrederek hem disklerinizi alanlara ayırıp yeni yerel diskler elde edebilir hemde ayırmış olduğunuz diskleri nasıl geri birleştirebileceğiniz öğrenebilirsiniz.  ??????

Windows 10 Ek Yerel Disk Nasıl Oluşturulur ?

https://youtu.be/DgQHVrhW10k

 
 

Bu içerik 261 kez okundu

İçeriğin Orjinal Hali
http://webdunya.com/windows-10-ek-yerel-disk-nasil-olusturulur/

Etiketler: windows 10 yerel disk nasıl oluşturulur,windows 10 yerel disk oluşturma,yerel disk oluşturma,yedek disk oluşturma,yerel disk d silindi geri getirme

Bu içeriği ekleyen site : webdunya.com/