Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 24 Aralık 2009 Perşembe 21:53 de eklendi

Beyazıt Sahaflar Çarşısı

Sahaflar Çarşısı İstanbul'da eskilerden beri adını yitirmemiş bir kitapçılar çarşısıdır...

Sahaflar Çarşısı İstanbul'da eskilerden beri adını yitirmemiş bir kitapçılar çarşısıdır. İstanbul Üniversitesi Fakülteleri ve Kapalıçarşı arasında yer alan çarşıda istenilen her türlü kitap bulunmakta. İster kitap alabilir , isterseniz eski kitaplarınızı da satabilirsiniz.
Satabilirsiniz demişken evimde bazı duran eski kitapları değerlendirmeyi düşünüp satmaya karar verdim ve çıktım Beyazıt yoluna..
Stand halinde bulunan ve numaralandırılmış dükkanlardan ilkine girdim. Beni karşıdaki XX ve XX numaralı kitapçılara yönlendirdi. Oraya gittiğimde kitabın Türkçe-İngilizce olup olmadığını sordu. Türkçe deyince burada alıcı olmaz tramvay yolunun karşısında XX hanı var oraya git dediler.
Ben yine oraya gitmeden biri alır ümidiyle tam çıkıştaki seyyar bir esnafa sordum ve Tuvaletçinin aldığını söylediler. İlk başta sizde takdir edersiniz ki dalga geçiyor felan sandım. Ama hem tuvaletten , hemde 2.EL kitap alıp-satarak geçinen amcaya yöneldim. 3 tane kitap aldı. (Franz Kafka-Dönüşüm | Sebahattin Ali-Kuyucaklı Yusuf | Yakup Kadri Karaosmanoğlu-Kiralık Konak) ve bunun karşılığında inanılması güç ama 6TL verdi. Yani tanesi 2TL'ye gelmiş oldu. Ekonomiye bu şekilde can verirken canımız alınıyor galiba :)

Yani giderseniz kitabınızı bu fiyattan yukarı almayacaklarını da belirtmiş oldum.

Aklınızda bulunsun ) ...

Fatih ÖZDEMİR

Bu içerik 4122 kez okundu

İçeriğin Orjinal Hali
http://www.dreamistanbul.net/sahaflar-carsisi.php

Etiketler: sahaflar carsisi,istanbul,beyazıt,kitap,kitapçı,dream rehber,2. el

Bu içeriği ekleyen site : dreamistanbul.net