Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 05 Aralık 2009 Cumartesi 14:45 de eklendi, 1 kere paylaşıldı

Bir kadın evliliğe hazır olduğunu nasıl anlayabilir?

BİR KADIN EVLİLİĞE HAZIR OLDUĞUNU NASIL ANLAYABİLİR ?

Bir kadının evliliğe hazır olup olmadığına çoğunlukla çevresi karar verir.

Bir kadının evliliğe hazır olup olmadığına çoğunlukla çevresi karar verir. Çevresi Artık okulun bitti, yaşında geldi, artık evlen diye manevi bir baskı altına geçebilirler.

İdeal olansa kadının tıpkı erkek gibi kendi kimliği noktasında ayaklarının yere basması yani ailesine bağlı olmadan kendi başına ayakta durabilmesi gerekliliğidir.

Kendine gerçekten güvenmesi için ailesiyle aynı evi paylaşsa birlikte yaşasa bil kendine ait bir işe sahip olması veya çalışması gerekir.  Eğer bu şartlar hazır değilse evliliğe geçişte birçok şey aileden evliliğe geçmiş oluyor. Yani babaya bağımlılık eşe bağımlılık hali dönüşebilir. Maddi ve manevi konularda eşe bağımlılığı yükselten faktörledir.

 Bunun sonucunda ise yeni evli bayanlarda çok farklı bir dönem geçekleşmektedir. Bu dönem içerisinde birçok psikolojik sorunla karşılaşmanız kuvvetle muhtemel görünmektedir.

Eğer demokratik bir eşle evlenir ve eşinizde özgürlükçü bir baba gibi davranırsa bu durumdan uzaklaşılabilir.

Anladığınız üzere hiçbir bekar kadın evlilik öncesi yaşadığı hiçbir duygu ve düşüncesi evlilik içersinde yaşayamaz. Aslına bakarsanız yaşamak isterlerde evlilik ayılma ile sonuçlanır.

Öyleyse kadınların evlenmeden önce bayanların kendi ayakları üzerinde dumanın tadını çıkarmaları ve evlenmeden önce bazı sıkıntıları yaşamaları evlilik sırasında bu sıkıntılardan daha uzak durmalarını sağlayacaktır.

Yine de en önemlisi kendine güven duygusunun her zaman yüksek olması ve evleneceğiniz kişiye kendinizi, yaşantınızı ve duygularınızı en iyi şekilde ifade etmekten geçiyor.

Bu içerik 2415 kez okundu

İçeriğin Orjinal Hali
http://www.kadinlarcaddesi.com/index.php/ask-ve-iliskiler/34-ask-ve-iliskiler/119-bir-kadin-evlilige-hazir-oldugunu-nasil-anlar.html

Etiketler: kadınlar caddesi,kadın,aşk ve ilişkiler sokağı,evliliğe hazırlık

Bu içeriği ekleyen site : kadinlarcaddesi.com