Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 21 Ağustos 2011 Pazar 3:26 de eklendi, 11 kere paylaşıldı

Koltuk altı kararması nasıl geçer?

Koltukaltı kararması nasıl geçer?

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere koltuk altı kararmasını önlemek için püf noktaları anlata...

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere koltuk altı kararmasını önlemek için püf noktaları anlatacağım.

En son trendleri ilk önce öğrenmek için 10 saniyede ücretsiz üye olun! veya bizi takip edin Kadınlar Caddesi Twitter'da, Kadınlar Caddesi Facebook'da ve Kadınlar Caddesi My Space'de…

Öncelikle şunu belirtmek isterimki koltukaltı kararması ciddi hastalıkların belirtisi olabileceği gibi basit sebeplerden ötürüde olabilir. Bu bakımdan son derece önemlidir. Ciddi hastalıklara örnek vermek gerekirse asiton hastalığı olarak bilinen ve böbrek üstü bezlerin çalışmadığı hormanal bir hastalık söz konusudur. Burda koltukaltıyla birlikte avuç içleri,  meme uçları ve  göbek çevresi yerlerde de kararmalar olabilir.

Diyebet ve ünsilin direnci durumlarında da akan koyu zehirli kan boyun çevresinde deride kalınlaşma kararma ve koltukaltında kalınlaşma kararma kasıklarla birlikte söz konusu olabilir.

Bununla beraber özellikle çok terleyen kişilerde bakteriyal enfeksiyona bağlı olarak koltuk altında deride koyulaşmaya neden olabilir.

Yine hamilelikte menenojik denilen deriye renk veren hücrelerin aşırı aktiviteleri söz konusu olduğu için koltuk altı kararmalarına neden olan sebeplerdendir.

Bu ve benzer tıbbi sorunların yanında bazı kişiler genetik olarak koyu koltuk altına sahip olabilir. Traş ve ağda gibi koltuk altını sürekli travmaya uğratan epilasyon yöntemleride yine koltuk altlarının kararmasına neden olabilir.

Birde fazla kilolu kişilerde sürtünmeye bağlı olarak koltuk altında kararmalar görülebilir.

Bunlar içinde en önemliside koltuk altlarımızı temizlemek ve güzel kokmasını sağlamak için kullandığımız deodorant tarzı kozmetik ürünleride koltuk altında kararmalara neden olabilir.

Nedenlerini öğrendikten sonra gelelim tedavi ve önleme yöntemlerine! Koltuk altı kararmalarından şikayeti olan kişiler lazer epilasyon yöntemlerini deneyebilirler. Lazer epilasyonun en önemli artısı hem yan etki olarak minimal düzelde zarar verir hemde 2 ayda bir uygulandığından oluşacak hasar yani menenojik hücrelerinin indüklenmesi ve buna bağlı olarak aktivitelerinin artması az olacaktır.

Bununla beraber önlem aşamasında kilo vermek, doğal kozmetik ürünlerin kullanılması, sentetik giysilerin giyilmemesi sürtünmeyi ve terlemeyi azaltmak amacıyla tercih edilebilir.

Birde baharatlı yiyecek tüketiminin azaltılması koltuk altı kararmalarını azaltacaktır.

Son olarak kişi çok rahatsızsa, koltuk altında aşırı kararma ve kalınlaşma oluşmuşsa lazer, kimyasal peling veya dermalbrazyon gibi yöntemlerlede bu lekelerin aşılması mümkün olabilir.

Evet sevgili arkadaşlar, umarım bu bilgi size faydalı olmuştur. Yeni içeriklerimizle en kısa sürede sizlerle tekrar beraber olabilmek dileğiyle. Sizde yazılarınızla bilgilerinizi paylaşmak isterseniz tek yapmanız gereken sitemize Üye Olmak ve yazılarını bize Mail ile yollamak. Sağlık ve güzellik dilerim. Afrodizyak...

En son trendleri ilk önce öğrenmek için 10 saniyede ücretsiz üye olun! veya bizi takip edin Kadınlar Caddesi Twitter'da, Kadınlar Caddesi Facebook'da ve Kadınlar Caddesi My Space'de.

Bu içerik 77221 kez okundu

İçeriğin Orjinal Hali
http://www.kadinlarcaddesi.com/index.php/guzellik-bakim-sokagi/724-koltuk-alti-kararmasi-nasil-gecer.html

Etiketler: kadınlar caddesi,güzellik ve bakım sokağı,Koltukaltı kararması nasıl geçer?,kadınlar,kadın

Bu içeriği ekleyen site : kadinlarcaddesi.com