Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 08 Mayıs 2017 Pazartesi 23:06 de eklendi

Cilt Lekelerine Karşı Bitkisel Çaylar

Cilt Lekelerine Karşı Bitkisel Çaylar

Yaz aylarında aşırı güneş ışınlarına maruz kalan ciltte kahverengi lekeler meydana gelebilir

CİLT LEKELERİ

Yaz aylarında aşırı güneş ışınlarına maruz kalan ciltte kahverengi lekeler meydana gelebilir . Özellikle açık tenli kişilerde cilt lekeleri daha çok görülebilir. Güneş lekeleri el, omuz, kollar, burun, alın ve yanaklarda görülür. Ciltteki lekeleri doğal yöntemlerle de açabilirsiniz.

Limon suyunun renk açma özelliği vardır, yalnız hassas ciltlerde limon suyu kızarıklıklara neden olabilir. Limon suyunu su ile inceltip cildinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Lekeli bölgeye masaj yaparak limon suyunu sürebilirsiniz.

Elma sirkesi  bir çok cilt problemleri için kullanılabilir, yine asitik özelliği olduğu için su ile incelterek lekelerin üstüne uygulanabilinir. Yarım kaşık elma sirkesine 3-4 damla portakal yağı damlatılarak lekenin üzerinde 4-5 dakika bekletebilirsiniz. Haftada 2 kere uygulandığında cilt lekelerinde olumlu etki sağlar.  Ciltteki kahverengi lekeler için alttaki peelingi uygulayabilirsiniz.

CİLT LEKELERİ İÇİN PEELİNG TARİFİ

  • 1 Tatlı kaşığı mısır unu
  • 1 Tatlı kaşığı buğday yağı
  • 1 Tatlı kaşığı gül yağı
  • 1 Tatlı kaşığı kabak çekirdeği yağı
  • 1 Tatlı kaşığı avokado yağı

Yağları benmari usulü karıştırdıktan sonra mısır ununu ekliyoruz. Lekeli bölgelere masaj yaparak peelingimizi uyguluyoruz. Uygulamadan önce cildimiz temiz olmalı.

Buğday yağı hücre yenileyicidir. Kabak çekirdeği yağının cilt lekelerinde onarıcı etkisi vardır. Avokado yağı cilde nem verir. Gül yağı ise cildi güçlendirir ve sıkılaştırır.

Cilt sağlığı için E vitamini, B2 vitamini, çinko ve selenyum minerali içeren vitaminlerden de yararlanabilirsiniz.

  E vitamini Tüm cilt tiplerinde antioksidan özelliğine sahiptir, yaşlanma süresini yavaşlatır, cilt lekelerinde de olumlu etkisi vardır

B2 vitamini Bu vitaminin eksikliği kahverengi lekelerin oluşmasına neden olabilir. Süt ve süt ürünlerinden B2 vitamini aldığımız gibi cildimize serum şeklinde de uygulayabiliriz.

Selenyum Minerali Hücre korunmasında etkili olur ve vücuttaki bu vitaminin azalmasıyla da yine kahverengi lekelerin oluşmasına neden olabilir. Sebze, meyve ve kuruyemişlerde bulunan selenyum minarelini bu şekilde de alabiliriz ..

Çinko Cildin canlanmasında ve onarılmasında yardımcı olur. Bunların yanında da lekeli bölgemize dermoroller uygulamamız gerekir.

Bu içerik 79 kez okundu

İçeriğin Orjinal Hali
http://kuafordeyim.net/cilt-bakimi/cilt-lekeleri-icin-bitkisel-cozumler/

Etiketler: cilt lekeleri,Cilt,Cilt lekeleri için bitkisel çaylar

Bu içeriği ekleyen site : https://beautyperry.com