Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 31 Ocak 2011 Pazartesi 14:36 de eklendi, 52 kere paylaşıldı

Kadınlar “Seksapel” Tuzağına Düşmeyin

Seksapel: Cinsel cazibe, cinsel çekicilik demektir.

 Öncelikle seksapel nedir bir bakalım:

Seksapel: Cinsel cazibe, cinsel çekicilik demektir.

'Seksapelin yüzde ellisi sahip olduklarınızdır yüzde ellisiyse insanların sahip olduğunuza inandığı şeylerdir.'

Sophia Loren

Şimdi bir soru: Kendi cinsinizin özelliklerini taşımazsanız ne kadar seksapeliniz olabilir?

Yazan: Bilge Merve Savaşan

Kaynak: Sağlık & Yaşam Dergisi

Kendi cinsinizin özellikleri dedim çünkü değinmek istediğim konu bu. DİŞİLİK.

Osmanlı döneminde yapılmış yağlıboya tablolar hiç dikkatinizi çekti mi? Ya da Roma dönemine ait heykeller, efsanelerde ki tanrıçalar? Hiç olmazsa annelerimiz…  Tarihteki kadınların vücut hatlarını şöyle bir gözünüzün önüne getirin. Onlar güzel değil miydi? O resimlerdeki estetik, zarafet ve asalet şimdi var mı? Kadınlarımızı dönüştürüp, birbirine benzeyen ve hiçbir özelliği olmayan bir ırk elde edilmeye çalışılıyor.

Bir toplumu bitirmek istiyorsanız, kadınlarından başlayın. Yaratıcılık özelliği sebebiyle doğanın en özel varlığıdır kadınlarımız. Dünyayı ellerinde tutarlar. Her ne kadar her şeyi erkekler idare ediyormuş gibi görünse de, altından kadına duyulan saygı, koruma içgüdüsü, sahiplenme ve itaat etme çıkacaktır.

Kozmetik, estetik, moda derken güzellik kavramı değiştirilip rant sağlanıyor.  Genetik olarak değiştirilmiş ve yaratılmış yeni kadın ırkının birbirinin aynı tip, boy, kilo ve yüze sahip olması heryerde size dejavu yaşıyorsunuz hissi vermiyor mu? Yanınızdan geçen kadın, 5 dakika önce farklı bir kıyafetle geçmemiş miydi? Yüzlerini şişirerek, her taraflarına bıçak vurdurup ortaya atılan sahte güzellik akımının peşinden koşanlar seksapelin hatta “kadın”lığın tanımını kötülüyorlar. Sağlığınıza zarar vermediği takdirde, vücudunuza dokunmayın. Güzellik ruh ile başlıyor. Söylemek istediğim hepimiz çok kilo alalım, kendimizi salalım, bakımsız ve pis bir toplum olalım değil elbette, ama hepimizin beynini böyle yıkayarak, güzellik uğruna her yerimizi neşterleyip, güzellik kavramını manken kadınlara getirip psikolojimizi bozarak, genetik kodumuzu değiştiriyorlar. Şimdilerde bazı kesimlerde çok güzel diye popüler olan kişiler dua etsinler ki Nijerya’da doğmamışlar. Orada, herkes bu kadınlara  hastalıklı diye bakardı. Hiçbir erkek onları  beğenmezdi.  Çünkü Nijerya’da güzel ve sağlıklı kadın demek, hala kadın gibi görünen, kemik üstüne deri geçirilmemiş ve birazda eti olan kadın demektir.  Erkeklerin şişman kadın sevmemesi doğal çünkü tüm basın ve kozmetik sektörü beynimize bunu aşıladı. Güzellik görecelidir, zaman içinde değişir ve yaratılır. Ancak bütün erkeklerin aynı şeyi sevdiğini zannetmeyin. Kadınların babasına benzeyen erkek araması gibi, erkekler de annelerine benzeyen kadınlar ararlar. Şöyle bir dönüp annelerinize bakın bakalım, aralarından kaçı mankene benziyor? Kadının yumuşak, dolgun,şekilli kalçaları, dudakları, teni, saçları. Hangi erkek vücudu kendininkine benzeyen bir kadını seksi bulur ki?

Siz boş verin bunları! Sağlığınıza dikkat edin, kendinize bakın ve daha önemlisi kendinizi sevin. Erkeklerin sizi beğenip beğenmemesi güzelliğinizden çok, aklınıza ve özgüveninize bağlıdır. 

Bu içerik 74335 kez okundu

Etiketler: seksapel,Bilge Merve Savaşan,sağlık ve yaşam dergisi,seksi,kadın

Bu içeriği ekleyen site : saglikveyasamdergisi.com.tr