Genel Uyarı

Bu sitedeki içeriğin Milliyet.com.tr ile ilgisi bulunmamaktadır. SizdenSize, tamamen üye sitelerin içeriklerinden oluşuyor.
Bu içerik 10 Nisan 2017 Pazartesi 8:39 de eklendi

Kil Maskesi Nasıl Yapılır

kil maskesi nasıl yapılır

Kil ile cilt bakımı nasıl yapılır? Kilden gelen güzellik. Kilin cilde faydaları

Kil maskesi Bayanların en çok kullandığı cilt bakım maskesi sıralamasında kuşkusuz birinci sıradadır. Güzellik ve cilt bakımında bayanların çok eski zamanlardan beri kullandıkları bilinmektedir. Kil maskesi tercih edilmesinde kuşkusuz ucuz olması, kolay bulunabilse ve en önemlisi ise cildi güzelleştirmesidir. Cilt ve deri hastalıklarında uygulandığı bölgeye iyi geldiği bilinen kilin cilt bakımı ve güzellik alanında da harikalar yarattığına şüphe yoktur. Satın aldığınız çoğu kimyasal, kremler, losyonların ürünlerin içerisinde kil özü bulunmaktadır. İşte bu yazımızda evde kil maskesi tarifi vererek sizlere hem sağlıklı hemde maliyeti daha düşük kil maskesi yapılışı anlatarak yardımcı olmaya çalışacağım.

Kil maskesi her cilde uygulanabilir, yağlı bir cildiniz varsa buna bağlı olarak gözenekleriniz sık sık tıkanır, siyah noktalar ve sivilceler oluşmaya başlar. Bu cilt tipine uygun olan kil maskesi Yeşil kildir. Yeşil kil cildi kurutma etkisi vardır.

Normal yada karma bir cildiniz varsa beyaz kil ile daha gergin, daha sıkı, canlı ve yenilenmiş  bir cilde sahip olmanız mümkün. Cildinize uygun olan kili aldıktan sonra mutlaka yüzünüzde uygulamadan önce az miktarda denemeyi unutmayın. Ayrıca kil seçiminde mutlaka Sağlık Bakanlığından onaylanmış kil almaya dikkat edin, bilmediğiniz yerden alacağın Killer yarardan çok zarar vermektedir.

Kil Maskesi Çeşitleri

Bentonit Kil: Alüminyum ve magnezyum bakımından zengin olan volkandan püsküren küllerin, tüfün ve lavın ayrışması ile oluşan Bentonit kil'in diğer adı Beyaz kil olarak bilinir. Emme ve şişme özelliği vardır, kendi hacminin 20 katı kadar su emme ve şişme hacmi sayesinde özellikle yağlı cilde sahip olanlar tarafından tercih edilir.

Kuru cilt yapısana sahip bireylerin kullanması tavsiye edilmez, Gözenekleri temizleyen, içeriğinde bulunan yaralı minareller sayesinde cildi besleyen , sivilce oluşumunu önleyen, ciltte bulunan sivilceleri kurutan Beyaz kil cilde sürüldüğünde zararlı iyonları kendine çeker.

Pembe Kil : Tahriş edici özelliği bulunduğundan hassas ciltlerin ve alerjik tepkiler sahip ciltlerin kullanması tavsiye edilmez. Beyaz ve Kırmızı kilin karışım ile elde edilen Pembe kil elemrntler bakımından zengindir. Onarıcı ve kapatıcı etkisi bulunmaktadır. Kullanıldıktan sonra cilde hafif şekilde pembe renk verebilir bu yüzden akşam kullanılması tavsiye edilir.

Kırmızı Kil: Normal ve Kuru ciltler için etkili sonuçlar almanızı sağlayan Kırmızı kil demir bakımından zengindir. Zaten kile rengini veren element demiroksidir. Cildin yağ dengesini sağlayarak daha canlı ve yenilenmiş bir cilt görüntüsüne sahip olmanızı sağlar. Düzenli kullanıldığında kan dolaşımı hızlandırdığı için kırışıklıkları yok ederek daha genç bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Yeşil Kil: En çok kullanılan killer arasında Yeşil kil yağlı cilt tipine sahip olan bireyler tarafında tercih edilir. Fazla yağlı cilde sahipseniz bu kil sayesinde cildinizde yağ dengesi oluşacak, tıkalı olan gözenekler açılacak ve siyah noktalar ile sivilceler yok olacaktır.

Yağlı ciltleri kurutucu etkisi olduğundan  diğer cilt tiplerine uygun değildir. İlk kullanımda etkisini göstermeye başlar.

Kil Maskesi Nasıl Yapılır

Cilt tipine göre kil seçimini yaptıktan sonra evde kil maskesi yapmak için ihtiyacınız olan malzeme su olacaktır. Kil maskesi hazırlamak için su ile karıştırıp maskenizi hazır hale getirebilirsiniz. Kil maskesi nasıl uygulanır, kil maskesi nasıl yapılır hakkında merak ettikleriniz makalemizin devamında...

Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Kil maskesi yapmak çok kolay olsa da bazı ince noktaları bulunmaktadır bunları bilmek daha iyi etki almanızı sağlayacaktı.

Kil maskesini sadece yüzünüze sürecekseniz 1 yemek kaşığı yeterlidir.
Karışı hazırlarken suyu azar azar eklemeniz gerekmektedir.Suyu birden eklerseniz karışım tam kıvamına gelmez kil parçacıkları kalabilir. Kil krem kıvamına gelene kadar bu işleme devam etmelisiniz. Fazla su eklemek kilin kıvamının kaçmasına neden olabilir
Evde kil maskesi yaparken kireçli olan şebeke suyu yerine hazır su kullanmanızı tavsiye ederiz.
Bütün kil maskelerinde ortak kural kurumaya yakın bir sürede maskeyi cildinizden sökmenizdir. Kurumasını beklemeyin cildinde tahriş olabilir. Ortalama bekleme süresi 10 dakikadır.
Kil maskesini mümkünse sorunlu olan bölgeye kullanmaya özen gösterin Mesala T bölgesi olarak tabir edilen alın ve burun bölgenize uygulayabilirsiniz.
Kil maskesini haftada 1 defa yapmak uygundur. Aşırıya kaçmak yaradan çok zarar verebilir.
Kil maskesini cildinizden temizlemek için asla sıcak su kullanmayın. Ilık su yada soğuk su ile kil maskesini temizlemek
Kil maskesi uyguladıktan sonra cilt bakımını tamamlamak için mutlaka nemlendirici krem kullanın
Kil Maskesi Yapımı
Sizlere kil maskesi yapımı için en çok kullanılan kil maskesi tarifleri vermek istiyorum. Her biri denemiş ve çok kullanılan kil maskesi tarifleridir.

Cildi Temizleyen Kil Maskesi

kil maskesi, kil maskesi tarifi
Kil Maskesi
Malzemeler

3 Kaşık beyaz kil
Yarım çay kaşığı gliserin
2 - 3 Damla Gül Suyu
Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saydığımız büyün malzemeleri bir kase içerisinde gün suyu hariç karıştırıyoruz. Daha sonra bu karışıma yavaş yavaş gün suyunu ekleyip hazır hale getirdiğimiz karışımı yüzümüze uyguluyoruz ve ortalama 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayıp işlemi bitiriyoruz.

Cildi Genleştiren Kil Maskesi

kil maskesi yapımı, kil maskesi tarifi
Kil Maskesi Tarifi
Güneş yanıkları, sivilceler, tahriş olmuş ciltlere uygun bir maskedir.

Malzemeler

1 Yemek kaşığı beyaz kil
Yarım yemek kaşığı yulaf ezmesi
Yarım çay bardağı Papatya Çayı
Hazırlanışı ve Uygulanışı

İlk olarak papatya çayını demleyerek işleme başlıyoruz. Yulaf ve kili bir kase içerisinde karıştırıyoruz ve soğumuş olan papatya çayını yavaş yavaş karışıma ekleyerek kil maskesini hazır hale getiriyoruz. Krem kıvamına gelen Kil maskesini yüzünüze uygulayın ve ortalama 10 dakika kadar bekleyin. İşlemi bitirmek için ılık su ile yıkayın ve nemlendirici krem sürün. Haftada 1 kere uygulamanız yeterlidir.

Bu içerik 407 kez okundu

İçeriğin Orjinal Hali
http://www.ciltguzellik.com/kil-maskesi-nasil-yapilir/

Etiketler: kil maskesi,kil maskesi tarifi,maske,maske tarifi,Cilt Bakımı

Bu içeriği ekleyen site : ciltguzellik.com